İvedi Haber
Bugün :
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak partinin çökme sebebi nedir?
01 Eylül 2012, 12:56

Ak partinin çökme sebebi nedir?

Ak partinin çökme sebebi nedir?

 

Ak partide olanlar saatet partisi yüzde 40 ak partideler şimdi yüzde 23 ak partiden ayrıldı anavatan partisi yüzde 95 ak partide yönetici ak partiyi yönetiyor yüzde DP parti yüzde 70 ak partideler. Ak partiyi yönetiyorlar.

İlk kuruluşunda milli görüşçülerin, çoğunlukta olduğu, Ak Partinin son zamanlarda, Anavatan DP liler içine almasıyla, Milli görüşçüler, üst kademelerde görülemez oldu.

Anavatan partisi Ve DP nin üst kurulu şimdilerde Ak Partide Söz Sahibi Oldu, Milli Görüşçüler ile başlayan Ak Parti, Şu dönemlerde, Milli görüşçülerin Yerine Anavatan partisi Demokrat Partilileri söz sahibi yaptı.

Milli görüşçüler de  Ak Partiden yavaş Yavaş Elini Çekmeye Başladı. Milli görüşçülerden içerisinde Kalan, Sadece%5 lik bir gurup, bu gurubun Başında ise sosyetik muhafazakârlar PAPATYA gurubu takılan Kadınlar, göze çarpıyor.

 

Bölgelerde Ak Partinin, Üye sayısının Artmasındaki tek neden, Ak Parti Üyesi Olan kişilerin İşlerini daha rahat yapması yatıyor. Bir ailede, kaç kişi varsa, Türkiye de olan büyük partilere dağılmış durumda, hangisi, başarılı olursa onun yanında görünme hevesi de var.

Ama şu an Ak Parti iktidar Olduğu için, Belediyeye işi düşen ak partiye üye oluyor. Esnaflara bakıldığında yine durum aynı, daha az, işgaliye ödemek için Ak Partiye üye olurlar, bunlarında geçmişine bakıldığında, diğer partilere eğilimlileri daha fazla.

 

Geçmişte Anavatan Partisi  ve Demokrat partiyi araştırdığınızda, çöküşü Başlamasının Sebebi çıkar Guruplarının, her Koldan Ülkeyi Zor durumda bırakmasıydı.  Şimdilerde Ak Partide Aynı durum Göze çarpıyor. Bölgelerde yeşil alan diye bir şey kalmadı, bütün yeşil alanlar meclis kararı ile Mütehitlere peşkeş çekildi. 

 2B palanını gündeme Getiren Ak Partide Orman Yangınları, büyük Mütehitlerin bir rant ”ı Olarak, biliniyor. Ormanları yakarak büyük Mütahitlere alan açan, kişiler, ülkede yeşil alan bırakmadan, Ülkenin Akciğerlerini kül ediyor. Bölgelerde başka yeşil alan arazi, bina yapacak yer olmadığı için, sıra ormanlara geldi. Her parti den  Seçilen yöneticiler ortak şirket kurup bu yerleri talan ediyorlar.

Ak parti terör konusunda kendi kafalarından acılım konusunu gündeme getirdi ve sonuc bir sürü şehit verdik terör e boyun egen ak parti  anaların evlatsız kalmasına sebep oldu ne Avrupa birliğin den nede Türk siyasetin de böyle bir düşünceyle yola çıkılmış değil sadece ak partinin üst yönetiminden ülkeyi kosa sokmak için zaman kazanmaktı

lions ve masonlar  ak partiyi ele geçirdi büyük mütahitlere gizli para vererek ak partide kontrol u  sağlıyorlar  ve ak partiye üye olanlar sadece lafda söz sahibiler mahalelerdeki çalışmalarda söz sahibidirler ve kendi işlerinde ülke genelinde söz sahibi değiller.

MUHALEFET PARTİ SIKI ÇALIŞMA YAPARSA; YEREL SEÇİMLERDE; BAŞARI KAÇINILMAZ OLUR.

Muhalefet partiler bu fırsatı iyi değerlendirirse, önümüzdeki yerel seçimlerde başarıları kaçınılmaz olacaktır. Son zamanlarda, olan il ilçe ve bölgelerde, olan birçok gelişmeyi yakından takip eder ve notlarını iyi tutarsa, muhalefet partiler için hiç de sürpriz olamayan bir başarı, görülecektir.

Ak partinin içinde çıkar grubu çok güçlü Türkiye de mahkemeleri bile etkiliyorlar geçmiş de  bazı hada yapan siyasetçiler şimdi bunu iyi kullanıyorlar yargıda adamları var  bazı gazetecileri bu yargıdaki adamlarını kullanıyor. Ve susturuyorlar. Basın kanununu da bunlar çıkarcı grup yargıdaki adamlarını iyi kullanıyor yeni çıkan basın kanunu bu grup çıkardı basını susturmak için haber sitelerini bile mahkeme kararlarınla kapatıyorlar. Bazı yargıda adamlarının çocuklarına üst kademede iş verip ak parti belediyelerinde ve yan kuruluşlarda yada ak partili iş adamları bunlara üst kademeler de  söz sahibi yönetici yapıp işleri böylece  devam ettiriyorlar buda bazı masum insanların zarar görmesini sağlıyorlar Eğer ilerde ak parti yüzde 30 oy alırsa bu çıkar gruplarının çoğu yurt dışına kaçacak. Sular durulduğunda geri gelecekler sanki memleket de hiçbir şey olmamış gibi yaşayacaklar.

Ak parti ülkücüleri nasıl kullanıyor. güvenlik şirketlerin le ortak çalışıyorlar.   ülkü ocaklarının bazılarınla rahat bir şekilde elaman alıyorlar kendi güvenliklerini buralardan temin ediyorlar. Türkiye de bazı ülkü ocakları ak parti belediyelerinle çalışıyor güvenlik elemanları buralardan alıyorlar ve güvenliklerini böylece sağlamış oluyorlar işsiz olan bir çok ülkücü buralarda çalışmak zorunda kalıyor.  Ülküceler eger desteklerini çekerlerse bazı belediyelerde koos olur. Ak parti belediyelerde güvenliklerini sağlayamaz ak parti de çöküş böylece başlamış olur.

Ak parti ile ortak şirket kurup ihale alan Muhalefet partileri den secilmiş yöneticileri meçlis üyelerini partilerinden uzaklaştırıp secimlere girerlerse seçimlerde Türkiye genelinde büyük oy patlaması yapabilir ama bu çıkar grupları hep partilerde söz sahibidirler.  Bunları iyi araştırıp önümüzdeki dönem listelere yazmazlarsa muhalefet partileri oy patlaması yapabilir.

HER PARTİNİN MECLİS ÜYELERİ MÜTAHİTLER, İŞ ADAMLARI ORTAK ÇALIŞIYOR.

5 yıllık siyaset için Meclis üyesi olan, İl İlçe Meclis üyelerinin bir çoğunun bölgelerdeki Mütahitler ile, mutlaka bir çıkar ilişkisi var. Bunu iyi analiz edecek, ve bu konuları işleyecek, muhalefet partiler için tam bir fırsat aslında, güçlü bir kadro iyi bir ekip ile bunları yakından takip edecek, muhalefet  bunları gündeme getirmesi gerekiyor.

………………………………………………………………..

Amerika ve NOTO” arasında, olan sürtüşme, Türkiye yi Zor durumda bıraktı. Başlardan Suriye deki Muhaliflere Destek veren Amerika, Şimdilerde, desteğini çekti. Muhalifler İle Suriye Yönetimi Arasında kaos başladı. Türkiye burada yine yalnız kaldı. 1983 den beri bir PKK belasıyla başa çıkamayan Türkiye, Ortadoğu daki, karışıklığı düzeltebileceğini sandı. Ancak Amerika Türkiye yi Burada da yalnız bıraktı. Amerika Ve NATO” arasında olan çıkar kavgası yüzünden Türkiye Ateşin İçine girdi. BM lerden yardım almadan, Türkiye “nin bunlarla başa çıkabilmesi imkânsız, çaldığı bütün kapılar Yüzüne kapanan Türkiye, şimdilerde içinden çıkamadığı, bir durumla karşılaştı.

Önümüzdeki günlerde Türkiye Batanlığın içine saplanmıştır. Amerika NATO” BM” Derhal Bu bölgeye Suriye ye Müdahale Etmesi gerekmektedir.

Özel Haber: Kıymet Taylan

Paylaş

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yorumlar Son 4 Yorum Ab Gazetesi - Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış.

Diğer Haberler

Kıymet TAYLAN Kıymet TAYLAN
FETÖ nün TETİKCİLERİ HAZIR
Ziya kara Ziya kara
Oyunu oyunla bozarlar
Gölge Gazeteci Gölge Gazeteci
15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye de en tehlikeli terör örgütünün temeli atıldı
Koca Adam Koca Adam
HAYA-2-
Mustafa Baştuğ Mustafa Baştuğ
ADEM VE İBLİSİN İLK MÜCADELESİ
Hasan ŞATIROĞLU Hasan ŞATIROĞLU
Kimdir bu KÜRTLER
Osman Gündoğdu Osman Gündoğdu
Şeker Hastaları İçin Ayak Bakımı
AbdullahAÇIKGÖZ AbdullahAÇIKGÖZ
TERMAL TURİZMİMİZİNAIDA MODELİYLE AVRUPADA TANITIMI
Salih Keskin Salih Keskin
NEDEN İNOVASYON?
S. BEYSÜLEN S. BEYSÜLEN
TAŞERON
Hayri Öztürk Hayri Öztürk
GAYRİFAAL ŞİRKET ORTAKLARI DİKKAT

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

FOTO GALERİ