İvedi Haber
Bugün :
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ceylan Otomotiv den bir dolandırıcılık hikâyesi
12 Eylül 2013, 16:01

Ceylan Otomotiv den bir dolandırıcılık hikâyesi

dolandırılan mağdurlara sesleniyoruz.
Ceylan otomotiv tarafından, dolandırılan mağdurlara sesleniyoruz.

Gazetemiz önümüzdeki sayısını ulusal olarak, yayına giriyor, ceylan otomotiv tarafından mağdur olan, vatandaşlar gazetemizde bu konuyu yer verelim ve bu konuda size yapılanlarda karşılıksız kalmasın!!!!!!!
Türkiye de ulusal ve yerel gazeteler bu konuda haber yapmamakla bu olayın boyutlarının kimleri kapsadığını anlamışsınızdır.
Siz mağdurlar olarak elinizdeki noter anlaşmalarını gazetemize mail olarak yollarsanız bize ulaştırırsanız bu olayı Türkiye nin gündemine oturtmak için bizlerde elimizden gelen gayreti göstereceğiz.
Şimdi birlik olma zamanı
yurt içinde ve Yurt dışında olan mağdurlar sizlerinde kaybınızın ez az seviyede olması için bizlere, yardımcı olacağınızı biliyoruz.
İletişim
www.abgazetesi.net
gazeteciiziya@hotmail.com
Tel:0538 454 79 42
0212 418 87 58

Ceylan otomotiv tarafından, dolandırılan mağdurlara sesleniyoruz.İstanbul Eyüp'te 'hayali' taksi plakası satan Ceylan otomotiv firmasının sahibi, 900 vatandaşın yaklaşık 700 milyon lirasını alarak kaçtı.

Rami Kışla Cad. No:124 (Bereç) Eyüp yolunda bulunan Ceylan Otomotiv, piyasayı 700 milyon lirasını dolandırdı. Araç sahiplerinden aldığı araçlar ile, kiralayanlar arasında,hayali sahte plaka, ile dolandırıcılık yapan Ceylan Otomotiv, den araç alan araç kiralayanlar dün gece baskın yedi.

Yapılan göz altılarda, Ticari taksi plakalarıyla, dolandırdığı vatandaşlar dün geceyi nezarette geçirdi.

Özellikle İstanbul'da rastlanan "hayali" taksi plakası alım-satımı, 900 vatandaşın mağdur olmasına yol açtı. Eyüp'te sahte taksi plakası pazarlayan Ceylan otomotiv firmasının sahibi, 900 kişinin toplam 700 milyon lirasını alarak ortadan kayboldu.

BİJON UYGULAMASIYLA BÜYÜK VURGUN

Yurt içinden ve dışından çok sayıda vatandaş, paralarını değerlendirmek için geldikleri firmadan, 'hayali' taksi plakası satın aldı. "Bijon" adı verilen uygulamayla, İstanbul'daki bir taksi plakasının değerinin 16'ya bölünerek, vatandaşlara istedikleri oranda hisse satışı gerçekleştirildi. Vergi yükümlülüğünden kurtulmak isteyen bazı vatandaşların başvurduğu uygulamada, plakalar resmi olmadığı için alıcılar ruhsat sahibi olamıyor. Bu durumda alıcı ile satıcı arasında resmi işlem yapılamazken, satış tamamen karşılıklı güvene dayalı olarak gerçekleştiriliyor.

Galerici ortada yok!

 

Vatandaşlar sıkıntılı...

Eyüp Rami'de galericilik yapan M.C. ve çalışanların işyerinde olmayışından dolayı vatandaşlar sıkıntı yaşıyor. Daha önce aynı galeriden taksi plakası ve araç alan vatandaşlar, araçları devir alacakları gün gittikleri işyerinde kimseyi bulamayınca şaşkına döndüler.

 

İşyerine polisi de çağıran vatandaşlar, şikâyetçi oldular. İşyeri sahibinden ise henüz bir haber alınamadığı öğrenildi.

 

Ceylan otomotivin Bölgede 900 “ kişiyi dolandırdığı iddia edildi.  Taksi sahipleri ve plaka kiralayanları dün gece polis tarafından karakola aldı.

FİRMA YETKİLİLERİNİN KAÇTIĞINI DUYANLAR, ŞİRKETE AKIN ETTİ

Ödedikleri para karşılığında "hayali" de olsa taksi plakası sahibi olduklarını ve buradan gelir elde edeceklerini uman vatandaşlar, parayı yatırdıkları firma sahibinin kaçtığını duyunca, otomotiv firmasının önüne akın etti. Burada karşılarında herhangi bir yetkili bulamayan vatandaşlar, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mağdur vatandaşlardan Bülent Özay, aynı plakayı yarımşar hisse olarak iki seferde satın aldığını ve firma yetkililerinin kendisini, haziran ayında plakasını teslim edeceklerini ifade etti. Özay firmaya haziran'da gittiğinde, plaka teslim tarihini erteleyerek kendisini bugüne kadar oyaladıklarını söyledi.

KARIŞIMIZDA MUHATAP BULAMIYORUZ

Şu anda karşılarında muhatap bulamadıklarını belirten Özay, "2 gündür kapıda bekliyorum. Elimde sadece kendi aramızda yapmış olduğumuz bir belge var. Noterde düzenlenmiş bir belge yok. Çünkü firmaya güveniyorduk. Yıllardan beri onlarla çalışıyorduk. Buraya geldiğimizde kapıda genellikle bir bekçi oluyordu. Dünden beri o bekçi de yok" diye konuştu. Özay, dün firmanın kapısında beklerken ABD'den gelen Türk vatandaşlarını gördüğünü belirterek, ABD'den gelen yaklaşık 100 Türk'ün de mağdur edildiğini ifade etti.

VATANDAŞI OYALAMIŞLAR

Mağdurlardan Basri Eryiğit de firmaya vekalet verdiği için, kendi plakası üzerine kredi çekildiğini dile getirerek, "Bir sene ödediler sonra kaçıp gittiler" dedi. Firmaya taksi plakasını sattığını söyleyen Yakup kara ise verdiği vekaletle plakasının başkasına devredildiğini, kendisine de karşılığında çek verildiğini söyledi. Elinde firmaya ait 680 bin liralık çekin bulunduğunu ifade eden Kara, ancak bankaya gittiğinde karşılığının olmadığını öğrendiğini dile getirdi.

Şirket yetkililerinin kendilerini oyaladığını anlatan Kara, "Dört gün önce kardeşimi gönderdim firmaya. Çekin karşılığı olmadığını yetkililere söyledi. Kardeşime 'Sen çeki bankada işleme sokma iki gün sonra elden vereceğiz' demişler. İki gün sonra geldik kimse yok. Suç duyurusunda bulunabilmek için de 107 bin lira yatırmam gerekiyor ki mahkeme yıldırım haciz koysun. Ancak bu kadar param da yok. Ne yapacağımı bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

Taksicilik yapmak için firmadan plaka kiralayan Salih Aykut da firma yetkililerinin ortadan kaybolduğunu duyunca, senetlerini almak için buraya geldiğini söyledi.

BU TÜR YATIRIMLAR TEHLİKELİ

Adını vermek istemeyen İstanbul Şoförler Derneği'nin bir yetkilisi de olayı şöyle değerlendirdi: "Vatandaşlar ellerinde bulunan parayı değerlendirmek için firmaya başvuruyor. Firma da onlara "bijon" adı verilen ve taksi plakasının 16 parçaya bölünmüş hisselerinden satıyor. Ancak, ortada gerçek bir plaka yok. Bu yüzden bu plaka karşısında sıkıntı doğuyor. Firma müşterilerine İstanbul'daki bir taksinin aylık Kazancı neyse, onu veriyor. Fakat ortada çalışan taksi yok. Bu nedenle de taksi plakalarının iniş çıkışlarında sıkıntılar doğuyor. Kağıt üzerinde sadece taksi plakası sahibi oldukları belirtiliyor. Vatandaşlar da hayali plaka adığını biliyor. Herkes dikkatli olmalı, bu tür yatırımlar tehlikeli. Burada yaklaşık 900 vatandaş mağdur edilmiş. Çoğu vatandaş da şikayetçi etmekten korkuyor. Çünkü buralarda kara paralar dönüyor. Kayıtsız paralar dönüyor. O yüzden şikayet etmeye bile korkuyorlar. Çoğu vatandaş kara para olduğu için resmi evrak bile yapmamış."

Firmanın kapısında biriken mağdur vatandaşlar, yetkililerin kendilerine yardım etmelerini bekliyor. Bazı mağdur vatandaşlar da firmanın önündeki güvenlik kulübesinin üzerine plakalarını yazarak, kulanıcıların kendilerine ulaşmasını bekliyor.

İstanbul Eyüp Bayrampaşa yı Kasıp kavuran Ceylan Otomotiv in Sahibi Mehmet Ceylan kimdir.

Giresun – ilçesi: Keşap... Ceylanpınar Köyünden 15 yaşında ayrıldı. İstanbul” a ağabeylerinin yanına geldi lahmacun Dükkânın da çalıştı bunları çeşitli meslekler takip etti. Kahvecilik yapan ağabeylerinin yanında çalıştı bir uzun yıllar lokantada bulaşıkçılık yaptı.

İstanbul “da gençliğinde siyaset ve yaptı Refah Partisi döneminde gençlik kollarında siyasete atıldı uzun yıllar bu partide çalıştı Ak Parti kurulurken Ak Parti kurucularından oldu Bayrampaşa ilçesi ve Giresun” da siyasi çalışmalar yaptı siyasi çalışmalarında insanları güven verdi herkesin güvenini kazandı.

Bu çalışmalarda iş  çevresinde taksi plakası ve araç kiralama alım-satım işi ile iştigal eden Ceylan Otomotiv, taksici esnafına yıllardır yaptığı hizmet ve yüksek fiyatlarla kiraladığı taksi plakası nedeniyle taksici esnafına büyük güven sağlamayı başarmıştı ama Mehmet Ceylan ın başka hesabı vardı bulaşıkçılık yaptığı günleri hatırlayarak bir daha o günlere dönmek istemiyordu. bu insanlara verdiği güveni kullanmanın yolunu buldu ve 600 trilyonlarla kayıplara karıştı sanki insanlardan yılların intikamını aldı.

Yurt İçinde 900 Kişi yurt dışında da 100 den fazla kişiyi dolandırdı. Paraları aldıktan sonra ortadan yok olan Mehmet Ceylan, ın Otomotiv firması mağdurlar tarafından yağma edilmeye başlandı.

 

 

 HABER VE RESİMLER AVRUPA BİRLİGİ GAZETESİNE AİİTTİR

 .............................................................................................................................

Not. Araştırmalarımıza göre Mehmet ceylanın hayatı mütevazi geçmiş memleketinde ve İstanbul da herkes bu olayı yaptığına inanmıyor. Acaba karanlık adamlar Mehmet ceylan ı başka yollarla mı tehdit mi etti de bu olaylar oldu şu anda Mehmet ceylan nerde kendisimi kaçtı yoksa birilerimi onu kaçırdı

Haber. Gölge gazeteci

İçişleri Bakanlığını uyarıyoruz bu sessizlik ne alamet İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Valilik neden bir açıklama yapmıyor

Paylaş

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yorumlar Son 4 Yorum Ab Gazetesi - Yorumlar
Mağdur 18 Ocak 2015, 22:35 İhbar Et
Mehmet ceylan biraz düşün bakalım değdimi.Bi hoçamız vardı,derdiki çocukların için yanmaya değmez derdi.şimdi mehmet ceylan bu yaştan sonra 2 tane çocuğun için bunça insanın Hakk'ını yedin,ahını aldın değdimi.bunça parayı senin yiyemeyeceğin kesin, çocuklarına yedirip kendini cehennem e attın değdimi.yarın öldüğünü düşün nasıl vereceksin bunca insanın Hakk'ını.değermiydi bunca insanın Hakk'ını çalıp ,çocuklarına yedirmeğe.yazık ettin hem bunca insanın hayallerini,emeklerini,geleçeklerini çaldın,hem sana duyulan bunca güvene ihanet ettin.sen inançlı bir insandın,halâ öyleysen bu yaptığının karşılığını sen sen daha iyi bilirsin, Allah herşeyi Hakkı'yla bilendir.şüphesiz.
murat coşkun 08 Ocak 2015, 19:50 İhbar Et
dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak..hiç üzülmedim mağdurum diyenlere mahalleden tanırım bi almancı fahri var ölsen bi su vermez 20 trilyonunu götürmüş adamlar..üzülmedim
Hakan Çelik 26 Aralık 2014, 09:49 İhbar Et
Oğuz bey haklı olabilirsiniz ama bu adi herif zaten ülke dışına gidemez ayrıca hiç bir akrabasına ulaşamadım bende.Nerede yanında çalışan adamlar nerede sağ kolu denen adamlar bilmiyorum.Bu işte başka bir iş var ama Allah büyük buna acısını gösterecek rabbim o zaman ne yapacak bilmiyorum..
Not:Savcılığa gidin arkadaşlar işin peşini bırakmayın giden milyon TL paranız bu ahlak yoksunu adama kar kalmasın!!!
Oğuz yılmaz 25 Aralık 2014, 02:00 İhbar Et
Arkadaşlar cümleten merhabalar.Birçogunuz bu adamdan kazık yediğinizi dolandırıldıgınızı beyan ediyorsunuz.Gerçek mi yalan mı bilmem.Ama ortada dönen para 700 milyon...ve sizlerın soyledıklerı yazılanları okudugum kadarı ıle bı kısmı surıyede dıyor bı kısmı amerıka dıyor bı kısmı farklı bı yerde dıyor.Ben tecrubelerıme ve bılgılerıme dayanarak bıseyler aktarmak ıstıyorum.O kadar yuksek bı mebla para havayolu veya karayolu veya denız yoluyla farklı bı ulkeye gıtmesı mumkun degıldır.buna hıcbır ulke ızın vermez.tabı bunun farklı yolları var ama o kadar mebla ıcın cok buyuk zaman alır cıkarılması.avukat ve savcılık kanalı ıle ızlecegınız yoldan veya farklı yoldan elınıze hıcbırsey gecmeyecektır bunun bılıncınde olun konuyu yaklasık 4 aydır takıp edıyorum ve parcaları bırlestırıyorum.Karşımıza ıkı secenek cıkıyor aılesı gürcistana gitti pasaport ve vize sıkıntısı olmadıgı hopa ve batum kapılarından gırıs cıkıs rahat oldugu ıcın parayı ıse nakıt olarak elınde tutuyor ve hopa taraflarında stoklasmıs durumda ıhtıyacı oldukca cekıyor.veya turkıyede gormeye alıstıgımız sakallı sarıklı cubbelı bır vazıyette ellerını kollarını sallayarak gezıyorlar butun bunlarıda cok rahat bı sekılde yapıyorlar yapmasının sebeblerı ıse hepsının cebınde farklı kımlıkler var ve bu kımlıkler devlet nezınde gbt testınden gecen gercek kımlıkler ve kacırdıgın ız bı ayrıntı daha sarıklı cubbelı veya kara carsaflı bırının aracının cevrıldıgını gbt testıne takıldıgını gordunuz mu hayır..Sizin yapmanız gereken butun magdurların bır araya toplanıp aranızda 5 kişiden olusan bı ekıp ve bu ekıbı denetleyeci bı grup olusturmanızdır.olusturdugunuz bes kısılık ekıbı fınanse ederek tum turkıyeyı arastırma yapmasını saglamanızdır arastırma yaparken bolgedekı dını vakıflar ıle gorusulmelı ve bılgısaya ortamında sakallı sakalsız v b resımler gelıstırelecek aranmaya baslanılmalı emın olun kı dıkkatlı bır calısma 5 ay gıbı bı surede kendısıne ulasırsınız kendısıne ulasamazsanız bıle esı kızı oglu bırı muhakkak bı yerde acık verecektır.konu ıle ılgılı cok detay var arkadaslar konusmak fıkır alısverısınde bulunmak steyen olursa ekleyebılır.

Diğer Haberler

Gölge Gazeteci Gölge Gazeteci
Türkiye de insanlar çalma şizofren hastalığına yakalanmış
Hasan ŞATIROĞLU Hasan ŞATIROĞLU
Yoksullara bedava kömür dağıtıyorlar
Koca Adam Koca Adam
DEVLET'E DEVLET GEREK"
Ziya kara Ziya kara
Dürüstlük nedir
Kıymet TAYLAN Kıymet TAYLAN
Şantaj amaçlı kurulan partiler
Mustafa Baştuğ Mustafa Baştuğ
HEDEF KİM?
Salih Keskin Salih Keskin
İNOVASYONDA TÜRKİYENİN GEÇİRECEĞİ 3 EVRE
S. BEYSÜLEN S. BEYSÜLEN
TAŞERON
AbdullahAÇIKGÖZ AbdullahAÇIKGÖZ
TERMAL ÜLKESİ TÜRKİYE
Hayri Öztürk Hayri Öztürk
GAYRİFAAL ŞİRKET ORTAKLARI DİKKAT
Osman Gündoğdu Osman Gündoğdu
Jinekomasti ( erkeklerde meme büyümesi )

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

FOTO GALERİ